موسیقی کودک

آموزش موسیقی کودک (روش کارل ارف) در آموزشگاه اورنگ:

ما در آموزشگاه موسیقی اورنگ به آموزش موسیقی به کودکان در کلیه گروه های سنی مختلف با متد کارل ارف می پردازیم. در دوره های موسیقی کودک ، کودکان می توانند نت خوانی، ریتم خوانی، بازی های گروهی و موسیقی و سلفژ کودکان و آمادگی و آشنایی برای انتخاب ساز تخصصی را نیز در در مجموعه ما دریافت کنند.

روش ارف چیست؟

رویکرد ارف راهی برای معرفی و آموزش موسیقی به کودکان در سطحی است که به راحتی قابل درک باشد. مفاهیم موسیقی از طریق آواز، آهنگ، رقص، حرکات نمایشی و نواختن سازهای کوبه ای آموخته می شود. بداهه نوازی، ترکیب بندی و حس طبیعی بازی کودک تشویق می شود.

این رویکرد برای آموزش موسیقی توسط کارل ارف، آهنگساز، رهبر ارکستر و مربی آلمانی که مشهورترین آهنگسازی او اوراتوریو ” کارمینا بورانا ” است، ایجاد شد. در طول دهه های 1920 و 1930 زمانی  او به عنوان مدیر موسیقی Günther-Schule خدمت می کرد. او مدرسه ای از موسیقی، رقص و ژیمناستیک در مونیخ تأسیس کرد.

عقاید او مبتنی بر باور او به اهمیت ریتم و حرکت بود. ارف این عقاید را در کتابی با عنوان Orff-Schulwerk به اشتراک گذاشت که بعداً تجدید نظر شد و سپس به انگلیسی به عنوان موسیقی برای کودکان اقتباس شد. از دیگر کتاب‌های ارف می‌توان به ابتدایی (Elementaria)، شولورک ارف امروز (Orff Schulwerk Today)، بخوان و برقص (Play ،Sing & Dance) و کتاب کشف کردن ارف یک برنامه درسی برای معلمان موسیقی (Discovering Orff a Curriculum for Music Teachers) اشاره کرد.

آموزش موسیقی کودکان

اساتید موسیقی کودک در اورنگ

سولماز رام فر مدرس موسیقی کودک
سولماز رامفر
مدرس موسیقی کودکان (ارف) و نوازنده کمانچه

رویدادهای مرتبط با موسیقی کودک در اورنگ

کلاس سلفژ کودکان
ثبت نام دوره سلفژ و کُر کودکان
زمان برگزاری :
تیر
1401

مطالب مرتبط با موسیقی کودک در وبلاگ

مطلبی یافت نشد