یوگینی کیسین

یوگینی ایگورویچ کیسین پیانیست و نابغه موسیقی کلاسیک اهل روسیه است که در سال 1971 در مسکو به دنیا آمد. او در 6 سالگی آموزش پیانو را در کالج موسیقی Gnessin State آغاز کرد و تحت نظر تنها استادش در پیانو خانم Anna Kantor قرار گرفت. او توانست در 10 سالگی کنسرت شماره 20موتسارت در D مینور را همراه ارکسترسمفونیک Ulyanovsk اجرا کند. پس از دو سال او اولین رسیتال کنسرت خودش را در مسکو اجرا کرد و مورد توجه اهالی موسیقی قرار گرفت.

او در 14 سالگی توانست کنسرت پیانو شوپن را همراه با ارکستر فیلارمونیک مسکو در سالن بزرگ کنسرواتوار مسکو اجرا کند. در سال 1985 کیسین اجراهای خود در سراسر جهان را شروع کرد و برنامه هایی در اروپای شرقی و سپس ژاپن اجرا کرد. او اولین اجرای خود در اروپای غربی را در برلین انجام داد و پس از آن درفستیوال Lichfield انگلستان در کنار بزرگان موسیقی مانند ولری گرگیف به عنوان رهبر ارکستر و ویولونیست برجسته ماکسیم ونگروف برنامه اجرا کرد.

کیسین در سال 1988 در یک تور اروپایی شرکت کرد و در لندن و برلین برنامه اجرا کرد. او در همان سال کنسرت پیانو شماره 2 چایکوفسکی را با همراهی فون کارایان در نیویورک به روی صحنه برد. در سال بعد هم این برنامه را در شهرهای دیگر تکرار کرد.

کیسین اولین موزیسینی بود که توانست در سال ۱۹۹۷ کنسرت تکنوازی را در BBC Promenade اجرا نماید و همچنین اولین نوازنده سولیستی است که در سال ۲۰۰۰ برای اجرا در Proms opening concert دعوت شد. وی در سال ۲۰۰۱ دکترای افتخاری موسیقی را از Manhattan School of Music دریافت نمود و در سال ۲۰۰۳ در مسکو، یکی از مهمترین جوایز موسیقی روسیه یعنی جایزه شوستاکوویچ را دریافت نمود.

 او در بین سالهای ۲۰۰۷ الی ۲۰۰۸ همراه با کمپانی معتبر EMI پروژه ای مبنی بر ضبط قطعات شاخص کلاسیک را انجام داد. او تمامی پنج کنسرتوی بتهوون را همراه با ارکستر سمفونیک لندن به رهبری Colin Davis و همچنین دومین و سومین کنسرتو از پروکوفیف به رهبری ولادمیر اشکنازی ، دو کنسرتو پیانو از برامس به همراه ارکستر سمفونیک بوستون و به رهبری James Levine ،کنسرتو پیانو شماره ۲۰ و ۲۷ موتسارت را با ارکستر Kremerata Balitica را اجرا و ضبط نمود.

یوگینی کیسین نابغه ایست که به سبب مهارت تکنیکی و انگشت‌گذاری استادانه اش شناخته می شود و از او به عنوان وارث بزرگ مکتب پیانونوازی روسی یاد می شود . بسیاری او را موتسارت قرن می دانند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اساتید مرتبط

شادی فولادی مدرس پیانو در آموزشگاه موسیقی اورنگ
شادی فولادی
مدرس پیانو
نگار صفرزاده آموزش پیانو
نگار صفرزاده
مدرس پیانو
بهار میرکمالی مدرس پیانو
بهار میرکمالی
مدرس پیانو
محمد وکیلی
محمد وکیلی
مدرس تار، پیانو، تئوری موسیقی و هارمونی

ادامه مطالعه

سازهای مرتبط

مطالب مرتبط
حسین دهلوی موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر

حسین دهلوی

حسین دهلوی موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر در سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد. او

ادامه مطلب»
اخبار اورنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *