ارسلان کامکار

ارسلان کامکار  نوازنده بربط ، ویولن و آهنگساز ایرانی و از اعضای گروه کامکارها در سال 1339 در سنندج متولد شد. او مقدمات موسیقی را نزد پدرش، حسن کامکار، فراگرفت. او در خردسالی در سنندج با گروه‌های مختلفی که توسط پدرش سرپرستی می‌شد، به اجرای کنسرت می‌پرداخت. او فعالیتهای موسیقی خود را ادامه داد و وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و پس از تکمیل دروس موسیقی، به عنوان نوازنده ویولن، همکاری‌اش  با ارکستر سمفونیک تهران  را آغاز کرد.

وی علاوه بر ویولن که ساز اول او به حساب می آید در نواختن عود نیز توانایی بسیاری دارد. ارسلان کامکار آثار زیادی را نیز آهنگسازی نموده است که از آن جمله می توان به زردی خزان، شوریده دل، جاده ابریشم، شباهنگام (اثری بر اساس اشعار نیما یوشیج با همراهی هوشنگ کامکار)، افسانه سرزمین پدریم و سوئیت سمفونیک افسانه سرزمین پدری‌ام، سوئیت سمفونیک کردی، کنسرتینو کمانچه (با همکاری اردشیر کامکار) ، موسیقی متن فیلم مادر (به کارگردانی علی حاتمی)، کنسرتو برای عود، موسیقی متن فیلم آوازهای سرزمین مادری‌ام (به کارگردانی بهمن قبادی)، آلبوم خاک، آلبوم ئه وین،آلبوم هفت گاه معلق و … اشاره کرد.

 او یکی از اعضاء  رهبری ارکستر سمفونیک تهران است. هم چنین وی رهبر ارکستر فیلارمونیک کردستان را نیز بر عهده دارد. در سال ۱۳۹۲ مدرک درجه یک هنری به او اعطاء شد. از شاگردان ایشان می‌توان به مریم ابراهیم پور ، سینا جهان‌آبادی ، روزبه بختیاری و گلریز زربخش اشاره کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اساتید مرتبط

عباس دادخواه-مدرس ویولن
عباس دادخواه
مدرس ویولن و کمانچه

ادامه مطالعه

سازهای مرتبط

مطالب مرتبط
حسین دهلوی موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر

حسین دهلوی

حسین دهلوی موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر در سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد. او

ادامه مطلب»
اخبار اورنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *